ciasteczka

Śledź nas:

facebook youtube linkedin twitter

Nasze konferencje

Inspirowanie do samodoskonalenia w ochronie zdrowia

W dniu 20 października 2021 roku na terenie obiektu Stadion Wrocław, odbędzie się IV Konferencja Lean w Medycynie.

Wydarzenie to, skierowane jest do kadry zarządzającej, specjalistów ciągłego doskonalenia oraz przedstawicieli całego sektora ochrony zdrowia. 

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane przykładowe elementy z zarządzania procesowego w ochronie zdrowia z wykorzystaniem  metodologii lean w formie case study.

Wydarzenie będzie miejscem inspiracji, wymiany doświadczeń i wiedzy przekazywanej przez praktyków.

Zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć z wydarzenia: 

Lean_Health_Konferencja-1-of-62

Zdjęcie 1 z 56

Data konferencji: 20 października 2021

Miejsce konferencji: Stadion Wrocław – Sala prasowa 

Rejestracja uczestników: od 15 września

Agenda konferencji

  • 8:15 - 9:00
    Zapraszamy na poranną kawę
  • 9:00 - 9:15
    Grzegorz Koczor (Lean w Medycynie) Przywitanie uczestników
  • 9:15 - 9:45
    Jakub Napierała (Lean w Medycynie) Jak prowadzić Online Transformation Management w organizacji.
  • 9:45 - 10:15
    Katarzyna Golasińska, Monika Leszkiewicz, Dagmara Ceranowska (RCZ Lubin) Jak wygląda stawanie się lean na bloku operacyjnym. Case study.
  • 10:15 - 10:30
    Przerwa kawowa
  • 10:30 - 11:00
    Wioleta Kosiba-Rogala (WSS Gromkowski) i Magda Gałwa-Gruszka (Lean Healthcare Expert) Czy lean w pielęgniarstwie to możliwe?
  • 11:00 - 11:30
    Adam Niedzielski (Ministerstwo Zdrowia) Projekt ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa – kontekst dobrego zarządzania
  • 11:30 - 11:45
    Przerwa kawowa
  • 11:45 - 12:15
    Maciej Jakubiak, Sylwia Durlej, Beata Rozwalka-Adamus (EMC Instytut Medyczny) Być Lean Healthcare Masterem - droga do doskonałości w organizacji
  • 12:15 - 12:45
    Agnieszka Cholewińska (WSS Gromkowski) Czy wprowadzenie lean się opłaca?
  • 12:45 - 13:30
    Brunch
  • 13:30 - 14:00
    Katarzyna Iłowiecka (NFZ) Płatnik w drodze do lean
  • 14:00 - 14:30
    Grzegorz Koczor (Lean w Medycynie), Agnieszka Zdęba-Mozoła (WSS Gromkowski) Inspirowanie do samodoskonalenia w ochronie zdrowia?
  • 14:30 - 14:45
    Jakub Napierała (Lean w Medycynie) Podsumowanie

Prelegenci konferencji

  • alt

    Jakub Napierała (Lean w Medycynie)

    Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz MBA w Szkole Głównej Handlowej, a także University of Minnesota. Oprócz dyplomów akademickich, uzyskał uprawnienia członka rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa oraz licencję maklera papierów wartościowych. Jest też członkiem prestiżowego, międzynarodowego stowarzyszenia ACCA (Association of Chartered Certified Accountants). Przez przeszło 20 lat zajmował się zarządzaniem obszarami związanymi z obsługą funduszy inwestycyjnych w mBanku oraz PKO BP, a także zarządzał organizacjami pracującymi na zlecenie instytucji finansowych (usługi księgowe i agent transferowy). Obecnie koncentruje się głównie na wsparciu managerów i pracowników sektora ochrony zdrowia w ciągłym doskonaleniu i zwiększaniu efektywności procesów.

  • alt

    Katarzyna Golasińska (RCZ Lubin)

    Pielęgniarka oddziałowa bloku operacyjnego Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie. Specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego. Ukończyła studia magisterskie na wydziale pielęgniarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy im. Witelona.

  • alt

    Monika Leszkiewicz (RCZ Lubin)

    Kierownik Bloku Operacyjnego w Regionalnym Centrum Zdrowia w Lubinie 7 letnie doświadczenie w kierowaniu i zarządzaniu blokiem operacyjnym. Specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego. Ukończone studia magisterskie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na wydziale zarządzania jednostkami opieki zdrowotnej i społecznej.

  • alt

    Dagmara Ceranowska (RCZ Lubin)

    Pielęgniarka dyplomowana, specjalista anestezjologii i intensywnej opieki. Od 9 lat pracuje na Bloku Operacyjnym RCZ w Lubinie. Na co dzień współpracuje w zespole pielęgniarek i lekarzy wspierając ich w nawet najbardziej stresujących sytuacjach. 

  • alt

    Wioletta Kosiba-Rogala (WSS Gromkowski)

    Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Zarządzanie Jednostkami Służby Zdrowia (1998-2000) Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na wydziale Pielęgniarstwo (uzyskany tytuł Magister Pielęgniarstwa 1998). Specjalistka Pielęgniarstwa w dziedzinie pielęgniarstwa Epidemiologicznego (2007) oraz Dziedzinie Pielęgniarstwa Zachowawczego (2015) Związana ze Szpitalem im J.Gromkowskiego we Wrocławiu od 2000 roku pełniąc do 2020 roku stanowisko Pielęgniarki Oddziałowej Oddziału Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Klinicznego a od lipca 2020 roku stanowisko Pielęgniarki Naczelnej. W życiu prywatnym mama trójki rozkosznych nastolatków oraz żona wielokrotnego maratończyka. Wieczna optymistka, kochająca ludzi, nowe wyzwania ale ciągle spóźniona w natłoku wielu zadań.

  • alt

    Magdalena Gałwa-Gruszka (Lean w Medycynie)

    Jest absolwentką Inżynierii Biomedycznej na Politechnice Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych Zarządzanie Firmą w Gospodarce Rynkowej na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Obecnie pracę zawodową łączy ze studiami MBA – Zarządzanie w Służbie Zdrowia. Swoją szeroką wiedzę potrafi znakomicie przenieść na grunt praktyki, co udowodniła wdrażając kulturę Lean w szpitalach, przychodniach, placówkach administracji oraz biurach obsługi klienta. Dziś współprowadzi także warsztaty z definiowania procesów, celów i wskaźników w branży medycznej oraz usługowej, a także organizuje szkolenia z zakresu zarządzania i optymalizacji procesowej oraz Lean Management.

  • alt

    ADAM NIEDZIELSKI (MINISTERSTWO ZDROWIA)

    Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na dwóch kierunkach: ekonomia oraz metody ilościowe i systemy informacyjne. Ekspert z zakresu zarządzania publicznego. W 2003 roku uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych nadany przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN.

    Karierę zawodową zaczynał w Ministerstwie Finansów, pracował także w Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Sprawiedliwości i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Od 23 listopada 2016 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego w Ministerstwie Finansów.

    Od 12 lipca 2018 r. Adam Niedzielski był zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. Operacyjnych, a od 18 lipca 2019 r. – pełniącym obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

    Decyzją Ministra Zdrowia z dnia 10 października 2019 r. został powołany na stanowisko prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

    26 sierpnia 2020 r. został powołany na urząd ministra zdrowia.

  • alt

    Sylwia Durlej (EMC Instytut Medyczny)

    Jest magistrem pielęgniarstwa, specjalizującym się w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego oraz chirurgicznego, wieloletnim  nauczycielem akademickim na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Obecnie, od ponad 10 lat pracuje w Grupie EMC pierwotnie na stanowisku Pełnomocnika Zarządu, a obecnie Dyrektora ds. Pielęgniarstwa i Profilaktyki Zakażeń. Od początku pracy w Grupie EMC wspierała procesy jakościowe współpracując z Pełnomocnikiem ds. Jakości Grupy. Od dwóch lat ma przyjemność uczestniczenia w szkoleniach w ramach metodologii Lean w zakresie analizy funkcjonowania i poprawy efektywności usług medycznych w poszczególnych działach sieci szpitali  grupy EMC.

  • alt

    Beata Rozwalka-Adamus (EMC Instytut Medyczny)

    Jest lekarzem, specjalistą chirurgii ogólnej, pracującym w szpitalu Euromedicare we Wrocławiu. Oprócz pracy jako lekarz,  piastuje stanowisko Dyrektora Medycznego Grupy EMC. Poza studiami medycznymi ukończyła podyplomowe studia w zakresie organizacji i funkcjonowania systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce. W przeszłości pracowała w Dziale Kontroli Kasy Chorych, później w NFZ. Od dwóch lat ma przyjemność uczestniczenia w szkoleniach w ramach metody Lean w zakresie analizy funkcjonowania i poprawy efektywności usług medycznych w poszczególnych działach sieci szpitali grupy EMC.

  • alt

    Maciej Jakubiak (EMC Instytut Medyczny)

    Jest analitykiem i zarządzającym w służbie zdrowia. Absolwent Uniwersytetu ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Finanse i Bankowość. Od 8 lat związany z Grupą EMC Instytut Medyczny gdzie przez wiele lat odpowiadał za procesy M&amp oraz integrację nowych jednostek z Grupą. Obecnie pracuje w Pionie Operacyjnym w Centrali Grupy EMC gdzie koncentruje się na usprawnianiu procesów w jednostkach medycznych instytutu.

  • alt

    Agnieszka Cholewińska (WSS Gromkowski)

    Wieloletni praktyk działający w ochronie zdrowia od 1999 r. Zarządzała zarówno szpitalem w formie sp zoz-u, którego właścicielem był samorząd jak i pełniła funkcję członka zarządu i dyrektora finansowego w sp. z o.o. funkcjonującej w ramach grupy EMC należącej do prywatnego kapitału. W EMC pełniła również funkcję pełnomocnika zarządu ds. wdrożeń programów naprawczych. Obecnie jest zastępcą dyrektora ds. finansowych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Jest absolwentem kierunków: zarządzanie i marketing i prawo na Uniwersytecie Wrocławskim, ukończyła studia podyplomowe: finanse i bankowość i dyrektor finansowy na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz studia MBA zarządzanie na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Z tematyką Lean Management zetknęła się w czasie pracy w Regionalnym Centrum Zdrowia sp. z o.o. w Lubinie i w 2019 r. zapoczątkowała proces wdrażania systemu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

  • alt

    Katarzyna Iłowiecka (NFZ)

    Absolwentka Wydziału Ekonomicznego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, ukończyła studia podyplomowe Ekonomika Zdrowia w Szkole Głównej Handlowej oraz HTA i EBM w Zarządzaniu w Ochronie Zdrowia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od roku 1999 pracuje w publicznym sektorze służby zdrowia, a od 2004 – w Narodowym Funduszu Zdrowia. Obecnie jest zastępcą dyrektora w Gabinecie Prezesa Funduszu, zajmuje się zarządzaniem portfelem projektów orazwdrażaniem zarządzania procesowego.

  • alt

    Agnieszka Zdęba-Mozoła (WSS Gromkowski)

    Specjalistka w zakresie zarządzania. Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych z zakresu Kierowania Ludźmi i Zarządzania Jednostkami Ochrony Zdrowia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Słuchaczka studiów doktoranckich Interdoktormen na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Specjalistka HR, od kilku lat związana z sektorem ochrony zdrowia. Pomysłodawczyni oraz współorganizatorka wielu szkoleń dla menadżerów w ochronie zdrowia. Inicjatorka stworzenia platformy wymiany wiedzy i doświadczeń dla praktyków HR w ochronie zdrowia. Entuzjastka szczupłego zarządzania i budowania efektywnych zespołów. Z pasją pracuje z ludźmi i dla ludzi

  • alt

    Grzegorz Koczor (Lean w Medycynie)

    Inicjator i właściciel brandu „ Lean w Medycynie”. Ekspert w dziedzinie optymalizacji w systemie Lean managementu w sektorze podmiotów medycznych. Od kilkunastu lat doradza i trenuje zarówno personel medyczny, jak i zespół zarządzający, budując przy tym efektywne procesy wdrożeniowe. Doświadczenie i innowacyjność pracy pozwala mu realizować ogólnopolskie transformacje oraz programy certyfikujące. Z wykształcenia biotechnolog oraz manager w ochronie zdrowia.

Patronat honorowy

mz_logo NFZ
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zapisy zostały zakończone
Skip to content