ciasteczka

Śledź nas:

facebook youtube linkedin twitter

Nasze konferencje

Szczupłe zarządzanie w medycynie

  • O Konferencji
  • Agenda
  • Prelegenci
  • Galeria
  • Partnerzy

Konferencja poświęcona jest tematyce szczupłego zarządzania w medycynie. Podczas wykładów zostanie zaprezentowana wiedza z tego zakresu oraz praktyczne rozwiązania przedstawione przez lekarzy, managerów, ekspertów oraz osoby współpracujące ze służba zdrowia.

Konferencja skierowana jest do kadry zarządzającej, specjalistów ciągłego doskonalenia, przedstawicieli branży medycznej i usługowej oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką Lean.

Agenda konferencji

  • 08:00 - 09:00
    Panel kawowy, rejestracja uczestników
  • 09:00 - 09:15
    Grzegorz Koczor (Lean w Medycynie) Przywitanie
  • 10:00 - 10:45
    Karolina Akusz (Medicover) Temat: Lepiej zapobiegać niż leczyć, czyli jak wprowadzenie standaryzacji i stałe doskonalenie się pomagają zapobiegać problemom.
  • 11:00 - 11:45
    dr Maciej Środa Temat: Lean, czyli jakość na czas - wreszcie w medycynie.
  • 11:45 - 12:30
    Zygmunt Chudy (Haxon) Temat: Technologia RFID w szpitalach - korzyści w zarządzaniu majątkiem szpitala i optymalizacja procesów.
  • 13:15 - 13:35
    Michał Kuchta Temat: Jak rozpocząć transformację lean w medycynie?
  • 13:35 - 14:00
    Anna Brzęska (Mikoda, EMC Silesia) Temat: Doświadczenia z realizacji projektu unijnego „EMC Przychodnie POZ przyjazne seniorom – zmiana jakości obsługi pacjenta dzięki lean management.
  • 14:15 - 15:00
    Adam Niedzielski (NFZ) Temat: Zagadnienie jakości w Strategii NFZ
  • 15:00 - 15:30
    Grzegorz Koczor (Lean w Medycynie) Podsumowanie (konkurs)

Prelegenci konferencji

  • alt

    Grzegorz Koczor

    Inicjator i właściciel brandu „ Lean w Medycynie”. Ekspert w dziedzinie optymalizacji w systemie Lean managementu w sektorze podmiotów medycznych. Od kilkunastu lat doradza i trenuje zarówno personel medyczny, jak i zespół zarządzający, budując przy tym efektywne procesy wdrożeniowe. Doświadczenie i innowacyjność pracy pozwala mu realizować ogólnopolskie transformacje oraz programy certyfikujące. Z wykształcenia biotechnolog oraz manager w ochronie zdrowia.

  • alt

    Karolina Akusz

    Zastępczyni Dyrektora ds. Dostawców Usług Medycznych, Medicover Sp. z o.o. Absolwentka ratownictwa medycznego i zarządzania w ochronie zdrowia. Od 10 lat zdobywa doświadczenie w strukturach Grupy Medicover. Zajmuje się m.in. prowadzeniem projektów, budowaniem i wdrażaniem modeli współpracy z dostawcami usług medycznych, nadzorem nad jakością i poprawą efektywności procesów.

  • alt

    Angelika Wernecka

    Kierowniczka Centrum Finansowych Usług Wspólnych, Medicover sp. z o.o. Absolwentka stosunków międzynarodowych oraz finansów i rachunkowości. Ma ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe w strukturach finansowych. Zajmuję się głównie optymalizacją procesów oraz efektywnym zarządzaniem.

  • alt

    Michał Kuchta

    Dyrektor Biura Zarządzania Projektami i Procesami EMC Instytut Medyczny S.A., lider transformacji lean w Grupie EMC. Wielokrotnie wdrażał strategie zarządzania w oparciu o Lean management, w tym Six Sigma, oraz systemowe podejście do zarządzania i optymalizacji procesów oraz zarządzania projektami w przedsiębiorstwach. Zarządzał kilkudziesięcioosobowymi zespołami w spółkach giełdowych w wielu sektorach działalności biznesowej: telekomunikacji, energetyce, bankowości, medycynie (Telekomunikacja Polska, Orange, Enea, Eurobank). Specjalizuje się zagadnieniach szeroko rozumianej jakości (Lean/Kazien, Six Sigma) oraz w budowaniu kultur organizacyjnych opartych o zasady ciągłego doskonalenia, a także we wdrażaniu optymalnych systemów zarządzania projektami.

     

  • alt

    Zygmunt Chudy

    Współzałożyciel HAXON S.A. i współpomysłodawca systemu SARUP HOSPITAL. Wiceprezes Zarządu HAXON S.A., Absolwent Politechniki Śląskiej. Ma doświadczenie w zakresie transmisji bezprzewodowej, tworzenia systemów informatycznych i zarządzania zdobywał w Spółkach Grupy Netia. W HAXON S.A. odpowiada za produkcję urządzeń, koordynuje proces tworzenia aplikacji, nadzoruje działanie systemu m.in. w 30 szpitalach i 8 pralniach.

  • alt

    Dr Maciej Środa

    Lekarz medycyny przed egzaminem specjalizacyjnym z patomorfologii. Ukończył Warszawski Uniwersytet Medyczny, a doświadczenie kliniczne zdobywał w wielu miejscach w kraju i za granicą. Ekspert w zakresie korelacji radiologiczno-patomofrologicznej tarczycy i piersi. Specjalizuje się w ultrasonograficznym typowaniu zmian patologicznych i wykonywaniu wszystkich rodzajów biopsji pod kontrolą USG. Od lat optymalizuje procesy we własnej placówce. Inspiracje metodami Toyoty czerpie zewsząd, ciągle i pełnymi garściami. Narzędzia Lean o nazwach rodem z przemysłu przekłada na wdrożenia, których efektem jest dostarczanie najwyższej jakości świadczeń w ilościach przemysłowych w niespotykanie krótkim czasie, przy szczególnej dbałości o pacjenta i zespół współpracowników.

  • alt

    Adam Niedzielski

    Ekonomista i menedżer, specjalizujący się w zarządzaniu finansami oraz zarządzaniu strategicznym. Pracował w polskich instytucjach rządowych oraz jako pracownik naukowy. W latach 2016–2018 był dyrektorem generalnym Ministerstwa Finansów, członkiem rady nadzorczej spółki Aplikacje Krytyczne oraz członkiem rady Narodowego Funduszu Zdrowia. Od 19.07.2019 r. pełni obowiązki Prezesa NFZ. Zastępca Prezesa NFZ ds. operacyjnych.

  • alt

    Anna Brzęska-Mikoda

    Członkini zarządu EMC Silesia sp. z o.o., dyrektorka Szpitala Geriatrycznego im. Jana Pawła II w Katowicach. Projekt realizowany w okresie 01.2018 – 12.2019, dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój) ma na celu poprawę jakości obsługi pacjenta 60+ oraz udzielanych świadczeń medycznych w 21 placówkach POZ Grupy EMC Szpitale – realizujemy ten cel, wykorzystując narzędzia lean management. Już są efekty.

Galeria konferencji

Sponsorzy oraz uczestnicy konferencji

EMC_logo medicover_logo haxon_logo biogen_logo cos_logo

Patronat honorowy

nfz_logo
Skip to content