ciasteczka

Śledź nas:

facebook youtube linkedin twitter

Nasze konferencje

Doskonalenie w procesach usługowych

Nowe spojrzenie na procesy w placówce medycznej

Konferencja Lean w Medycynie to okazja do świeżego spojrzenia na swoją placówkę oraz zwiększenia wydajności w obsłudze pacjentów i procesach wspomagających lekarzy. Lean Healthcare, to dostosowane do realiów medycznych rozwinięcie odnoszącej na świecie sukces metody zarządzania Lean Management – stojącej za legendarną niezawodnością samochodów Toyoty.

Przez ostatnie 30 lat w świecie następował sukcesywny przepływ wiedzy do firm usługowych, ale także urzędów i służby zdrowia, o czym opowie Henryk Metz – ekspert i doradca wielu firm branż: produkcyjnej, usługowej oraz firm realizujących złożone projekty. Wśród szpitali w Stanach Zjednoczonych przyjęty został dedykowany termin Lean Healthcare. Obecnie metody te są praktykowane w dziesiątkach placówek medycznych i szpitali w USA i Europie Zachodniej.

Działanie Lean Healthcare także w Polsce

Także w pierwszych polskich placówkach stosujących elementy szczupłego zarządzania, zwiększono zaangażowanie personelu w obserwację procesów i zaoszczędzono setki tysięcy złotych. O praktycznych przykładach zastosowania opowie Grzegorz Koczor, który zarządzając różnymi podmiotami medycznymi przeprowadzał je przez ścieżkę doskonalenia usług, pomagając jednocześnie realizować ich cele oszczędnościowe. Mnóstwo wiedzy na temat procesów przygotowali także Marek Walczak oraz Zygmunt Chudy, którzy w swoich prelekcjach przeprowadzą uczestników przez pułapki kryjące się w systemach informatycznych oraz sposoby zastosowania RFID w eliminacji strat i błędów zaplecza medycznego.

Agenda konferencji

 • 9:15 - 10:00
  Henryk Metz Lean, droga od produkcji do procesów usługowych
 • 10:00 - 10:45
  Grzegorz Koczor (Lean w Medycynie) Lean w placówkach medycznych, praktyczne przykłady
 • 11:00 - 11:20
  WARSZTAT - Kaizen w procesach usługowych
 • 11:20 - 11:40
  WARSZTAT - Zaangażowanie i motywacja personelu
 • 11:40 - 12:00
  WARSZTAT - Główne wyzwania Lean Healthcare w Polsce
 • 12:00 - 12:45
  Marek Walczak Rola IT w zarządzaniu placówką medyczną
 • 13:10 - 13:55
  Zygmunt Chudy (Haxon) Technologia RFID w medycynie

Prelegenci konferencji

 • alt

  Henryk Metz

  Mówca i wykładowca biorący udział w konferencjach i seminariach związanych tematycznie z ciągłym doskonaleniem metod zarządczych, doskonaleniem działań projektowo-wdrożeniowych, a także samodoskonaleniem. W firmach, przede wszystkim branży ICT, prowadzi działania doradcze zorientowane na doskonalenie zarządzania projektami. Przygotowuje i prowadzi bloki tematyczne na studiach podyplomowych, których tematem są metody ciągłego doskonalenia (w roku 2014 prowadził zajęcia w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu – “Akademia Lean Leadera”).

 • alt

  Grzegorz Koczor

  Inicjator i właściciel brandu „ Lean w Medycynie”. Ekspert w dziedzinie optymalizacji w systemie Lean managementu w sektorze podmiotów medycznych. Od kilkunastu lat doradza i trenuje zarówno personel medyczny, jak i zespół zarządzający, budując przy tym efektywne procesy wdrożeniowe. Doświadczenie i innowacyjność pracy pozwala mu realizować ogólnopolskie transformacje oraz programy certyfikujące. Z wykształcenia biotechnolog oraz manager w ochronie zdrowia.

 • alt

  Zygmunt Chudy

  Współzałożyciel HAXON S.A. i współpomysłodawca systemu SARUP HOSPITAL. Wiceprezes Zarządu HAXON S.A., Absolwent Politechniki Śląskiej. Ma doświadczenie w zakresie transmisji bezprzewodowej, tworzenia systemów informatycznych i zarządzania zdobywał w Spółkach Grupy Netia. W HAXON S.A. odpowiada za produkcję urządzeń, koordynuje proces tworzenia aplikacji, nadzoruje działanie systemu m.in. w 30 szpitalach i 8 pralniach.

Skip to content