ciasteczka

Śledź nas:

facebook youtube linkedin twitter

Nasze konferencje

Jakość i lean w medycynie

W dniach 29-31 maja 2023 r. w Ustce odbyła się inspirująca konferencja poświęcona kwestiom jakości w obszarze ochrony zdrowia.

Celem konferencji było pogłębienie zrozumienia koncepcji zarządzania jakością i Lean w kontekście systemu ochrony zdrowia w Polsce. Poprzez otwarty dialog, uczestnicy mieli okazję wymienić poglądy i doświadczenia, dążąc do identyfikacji strategii, które mogą przynieść realne korzyści dla pacjentów, personelu medycznego oraz całego systemu opieki zdrowotnej.

Zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć z wydarzenia: 

lean_03

Zdjęcie 1 z 8

Data konferencji: 29-31 maja 2023

Miejsce konferencji: Hotel Grand Lubicz Ustka  

 

Agenda konferencji

  • 9:00 - 9:15
    dr Marcin Śliwka, Rafał Biernacki, Grzegorz Koczor Otwarcie Konferencji
  • 9:15 - 9:50
    Minister Zdrowia, dr n. ekon. Adam Niedzielski Rewolucja jakościowa w polskim systemie opieki zdrowotnej
  • 9:50 - 10:10
    Grzegorz Koczor Od inspiracji do innowacji z narzędziem Innovation Cast
  • 10:25 - 10:45
    prof. n. med. Tomasz Jurek Budowanie kultury jakości w Polsce
  • 10:45 - 11:05
    dr n. med. Rafał Staszewski Po pierwsze pacjent – dlaczego warto angażować pacjentów w działania na rzecz jakości i bezpieczeństwa
  • 11:05 - 11:25
    dr n. med. Piotr Daniluk i Leszek Kuziemski Innowacje w dziedzinie jakości i bezpieczeństwa – projekt Szpital 360° i proaktywna obsługa krytycznych zdarzeń niepożądanych
  • 11:40 - 12:00
    Jakub Napierała Restrukturyzacja i Lean - czy to się wyklucza?
  • 12:00 - 12:20
    Lidia Albrechowicz i Dorota Karpacka Lean w Szpitalu św. Anny - case study
  • 12:20 - 12:40
    Izabela Grenda Lean a akredytacja CMJ. Wspólna droga do doskonałości
  • 12:55 - 13:15
    dr n. praw. Marcin Śliwka Efektywna komunikacja z pacjentem w dobie post-covidowej
  • 13:15 - 13:35
    dr n. med. Anna Depukat Przykładowa restrukturyzacja szpitala psychiatrycznego w kontekście transformacji systemu organizacji ochrony zdrowia psychicznego
  • 13:35 - 13:55
    dr n. hum. Małgorzata Bacia, Agnieszka Podgórska Zarządzanie szpitalem w metodyce lean management
  • 13:55 - 14:15
    dr n. ekon. Małgorzata Gałązka-Sobotka Rola lidera w budowie organizacji zorientowanej na wartość zdrowotną
  • 15:00 - 15:20
    Tomasz Tomaszewski Komunikacja z pacjentem - Jakość - Najważniejsza

Prelegenci konferencji

  • alt

    Grzegorz Koczor

    Inicjator i właściciel brandu „ Lean w Medycynie”. Ekspert w dziedzinie optymalizacji w systemie Lean managementu w sektorze podmiotów medycznych. Od kilkunastu lat doradza i trenuje zarówno personel medyczny, jak i zespół zarządzający, budując przy tym efektywne procesy wdrożeniowe. Doświadczenie i innowacyjność pracy pozwala mu realizować ogólnopolskie transformacje oraz programy certyfikujące. Z wykształcenia biotechnolog oraz manager w ochronie zdrowia.

  • alt

    Jakub Napierała

    Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz MBA w Szkole Głównej Handlowej, a także University of Minnesota. Oprócz dyplomów akademickich, uzyskał uprawnienia członka rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa oraz licencję maklera papierów wartościowych. Jest też członkiem prestiżowego, międzynarodowego stowarzyszenia ACCA (Association of Chartered Certified Accountants). Przez przeszło 20 lat zajmował się zarządzaniem obszarami związanymi z obsługą funduszy inwestycyjnych w mBanku oraz PKO BP, a także zarządzał organizacjami pracującymi na zlecenie instytucji finansowych (usługi księgowe i agent transferowy). Obecnie koncentruje się głównie na wsparciu managerów i pracowników sektora ochrony zdrowia w ciągłym doskonaleniu i zwiększaniu efektywności procesów.

  • alt

    ADAM NIEDZIELSKI

    Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na dwóch kierunkach: ekonomia oraz metody ilościowe i systemy informacyjne. Ekspert z zakresu zarządzania publicznego. W 2003 roku uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych nadany przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN. Karierę zawodową zaczynał w Ministerstwie Finansów, pracował także w Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Sprawiedliwości i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Od 23 listopada 2016 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego w Ministerstwie Finansów. Od 12 lipca 2018 r. Adam Niedzielski był zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. Operacyjnych, a od 18 lipca 2019 r. – pełniącym obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.Decyzją Ministra Zdrowia z dnia 10 października 2019 r. został powołany na stanowisko prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. 26 sierpnia 2020 r. został powołany na urząd ministra zdrowia.

  • alt

    dr Marcin Śliwka

    Jest doświadczonym trenerem i wykładowcą akademickim, współpracującym z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu oraz Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.Wspiera swoją wiedzą placówki medyczne w zakresie prawa cywilnego i medycznego. Od lat współpracuje także z organizacjami międzynarodowymi zajmującymi się ochroną praw pacjenta. Jest również doktorem nauk prawnych i autorem ponad stu artykułów oraz opracowań z prawa medycznego, a także podręczników akademickich poświęconych problematyce prawa medycznego oraz praw pacjenta. Pełni funkcję Prezesa Zarządu MedRisk.

  • alt

    Rafał Biernacki

    Ukierunkowany na wsparcie polskich podmiotów leczniczych – szczególnie zaangażowany w tworzenie oraz obsługę nowatorskich programów ubezpieczeń. Koncentruje się przede wszystkim na programach dla grup szpitali w oparciu o zasadę wzajemności. Współtworzył programy zarządzania ryzykiem dla podmiotów leczniczych Bezpieczny Menedżer, a później Medrisk. Jest twórcą i dyrektorem Biura Ubezpieczeń Medycznych, działającego w MENTOR S.A. od 2009 r. Ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2002 r. zajmuje się również działalnością brokerską.

  • alt

    prof. n. med. Tomasz Jurek

    Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół opiniowania sądowo-lekarskiego i prawa medycznego. Jest profesorem nadzwyczajnym, kierownikiem Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji naukowych z tego zakresu. Jako specjalista medycyny sądowej od wielu lat wydaje opinie dla potrzeb postępowania karnego i cywilnego.

  • alt

    dr n. med. Rafał Staszewski

    Zastępca Prezesa ds. finansowania badań w Agencji Badań Medycznych. Naukowo i zawodowo zainteresowany obszarem badań klinicznych, zdrowia publicznego, zarządzaniem oraz jakością i komunikacją w ochronie zdrowia.

  • alt

    Dr med. Piotr Daniluk

    Specjalista w zakresie ubezpieczeniowego ryzyka medycznego, z wykształcenia lekarz chorób wewnętrznych. Jest twórcą i inicjatorem rozwiązań na rzecz bezpieczeństwa pacjentów i ograniczania ryzyka medycznego w podmiotach leczniczych: nowatorskiego systemu oceny ryzyka, programów wizytacji medycznych i badań opinii pacjentów.

  • alt

    dr n. hum. Małgorzata Bacia

    Obecnie Prezes Zarządu , Dyrektor Szpitala Regionalne Centrum Zdrowia, EMC Szpitale a także Prezes Zarządu Zespołu Przychodni Lubmed. Z pasji i wykształcenia filolog i językoznawca, dr nauk humanistycznych UAM w Poznaniu. Absolwentka studiów podyplomowych na Wydziale Prawa Międzynarodowego Uniwersytetu Wrocławskiego, na kierunku: Polityka publiczna w Unii Europejskiej, a także na Uniwersytecie SWPS, na kierunku: Psychologia praktyczna w firmie. Od 2008r. zawodowo związana z zarządzaniem a od 2015 r. z zarządzeniem w ochronie zdrowia.

  • alt

    Michał Spiczak-Brzeziński

Sponsorzy oraz uczestnicy konferencji

logo-11 logo-10 logo-09 logo-08 logo-07 logo-06 logo-05 logo-04 logo-03 logo-02 logo-01 logo_mentor
Skip to content