ciasteczka

Śledź nas:

facebook youtube linkedin twitter

Lean w medycynie

Zmiana organizacji pracy w trybie "COVID"

“Kiedy jest najlepszy czas, na wprowadzanie zmian w organizacji?” – pytają nas osoby zarządzające podmiotami medycznymi lub ich pracownicy. Wszystkim odpowiadamy w ten sam sposób: “właśnie zaczęliście je wprowadzać”. Dlaczego? Ponieważ już samo postawienie takiego pytania dowodzi, że w instytucji uświadomiono sobie potrzebę transformacji.

Nie tak dawno, na prośbę Zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, rozpoczęliśmy pracę nad usprawnieniem istotnych procesów, mających miejsce w tej placówce. Na przestrzeni kolejnych miesięcy, pacjenci, pracownicy oraz pracodawcy zaczęli odczuwać pozytywne efekty zmian. Licznik usprawnień, które przekładają się na wymierne korzyści, wciąż bije, a działania zaczęły obejmować coraz to większe obszary.

W jaki sposób propagować wiedzę o lean management wśród pracowników szpitala oraz osób związanych z podobnymi jednostkami? Najlepiej poprzez dobry przykład! Dlatego zrealizowaliśmy krótki film, w którym zebrane zostały przykłady zaangażowania, pomysłowości i ciężkiej pracy całego personelu wspomnianej placówki. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia tego materiału.

Skip to content